Aktualności:

Ministrem się bywa, a odpowiedzialność konstytucyjną ponosi się zawsze!

Wniosek o dymisję ministra Jacka Sasina został przez PiS odrzucony, ale jego winy nie zostaną zapomniane i zostaną rozliczone. Jacek Sasin powinien pamiętać, iż ministrem się bywa, a odpowiedzialność konstytucyjną ponosi się zawsze. Pieniądze wyrzucone do kosza, wybory nie przeprowadzone, państwo ośmieszone – to jest krótka historia Ministra Aktywów Państwowych. Dla Lewicy zachachmęcenie 70 mln złotych było wystarczającym argumentem, aby głosować za odwołaniem Jacka Sasina z funkcji Ministra Aktywów Państwowych.
czytaj więcej »

Lewica domaga się likwidacji Rady Mediów Narodowych

Dorobkiem cywilizacyjnym naszego kontynentu jest szacunek dla wolności artystycznej ze strony władzy. Lewica proponuje Pakt dla Kultury i Pakt dla Wolnych mediów. Kultura bez cenzury, odpartyjnione media publiczne, systemowe wsparcie dla artystów, kultura dostępna dla wszystkich, wolność artystyczna – to pięć postulatów Lewicy. Domagamy się zniesienia art. 196, który mówi o obrazie uczuć religijnych. To jeden z kagańców, jakie się zakłada wolności słowa i wolności artystycznej. Papierkiem lakmusowym tego, czy chcemy odpartyjnić media publicznych, jest likwidacja Rady Mediów Narodowych.
czytaj więcej »

Pytania do wojewody kujawsko-pomorskiego, o przygotowania do drugiej fali epidemii!

Przed nami ważny czas. Polska krok po kroku zaczyna wychodzić z pandemii koronawirusa, ale kryzys społeczny wcale się nie zmniejsza, zagrożenie cały czas jest. Sytuacja na Śląsku pokazuje, że zmniejszenie w ostatnich tygodniach restrykcji może powodować trudny czas. Mamy więcej zachorowań, pojawiają się nowe źródła, nowe ośrodki. Naprawdę nie wiemy, czy w najbliższych tygodniach, miesiącach nie przyjdzie druga fala koronawirusa. Występujemy zatem do wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza z pytaniami, jak wyglądają przygotowania na wypadek drugiej fali epidemii.
czytaj więcej »

LEWICA PO STRONIE LEGALNOŚCI WYBORÓW PREZYDENCKICH

W Senacie - z inicjatywy Lewicy - odbył się kolejny okrągły stół dotyczący wyborów prezydenckich. Na spotkaniu gościliśmy przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych, koła poselskiego oraz prezydium Senatu. PiS po raz pierwszy od 6 lat prowadzi rozmowy z opozycją, w celu wypracowania politycznego kompromisu. Lewica nie będzie bawić się w żadne polityczne gierki - nasz cel jest jeden - chcemy przeprowadzenia uczciwych, wolnych i tajnych wyborów.
czytaj więcej »

REGULAMIN SEJMU DO ZMIANY - DOŚĆ BLOKOWANIA POPRAWEK

Blokowanie poprawek to codzienność w polskim Sejmie. Minionej nocy,na wniosek wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego z PiS, posłowie głosowali nad poprawkami blokami. Pierwszy składał się poprawek pozytywnie zaopiniowanymi przez sejmowe komisje, a drugi z tych z negatywną rekomendacją. W skutek czego w każdym z bloków znalazły się poprawki, za którymi posłowie Lewicy chcieli głosować za, ale były też tam takie, których posłanki i posłowie nie chcieli poprzeć. Czas skończyć z absurdalnym tworzeniem bloków poprawek, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Takie głosowania uniemożliwiają rzetelne wykonywanie obowiązków posła.
czytaj więcej »

KRZYSZTOF GAWKOWSKI W DEBACIE

INFORMACJA PREZESA RADY MINISTRÓW NT. SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ ZWIĄZANEJ Z ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ KORONAWIRUSA W POLSCE
czytaj więcej »

NIE dla wyborów w czasie epidemii.

Wybory prezydenckie nie powinny odbyć się 10 maja, a środki, które miałby zostać przeznaczone na ich organizację, powinny zostać przekazane na walkę z koronawirusem oraz skutkami kryzysu ekonomicznego. W ten sposób około 1 mld złotych może trafić na wsparcie dla upadających przedsiębiorstw oraz dla ludzi masowo tracących pracę, a także na zakup sprzętu dla szpitali.
czytaj więcej »
Wyświetl starsze

Media społecznościowe:

Polecam: