Aktualności:

Masz Głos – rusza nabór do ogólnopolskiej akcji

Za dwa miesiące wybierzemy władze samorządowe. Zdecydujemy, kto będzie odpowiadać za to, jak wygląda nasza lokalna rzeczywistość. Nowo wybrani samorządowcy będą również naszymi partnerami do dialogu i współpracy, gdy sami będziemy chcieli zmieniać swoje otoczenie. A to, że możemy je zmieniać, od kilkunastu lat udowadniają uczestnicy i uczestniczki akcji Masz Głos organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego. Dziś ruszył nabór do kolejnej edycji akcji.
czytaj więcej »

Metody walki z cyfrowym wykluczeniem.

Wiele grup społecznych w Polsce wciąż korzysta w bardzo ograniczony sposób z nowych technologii. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych czy z terenów wiejskich. Sam dostęp do internetu nie jest już dużym problemem – jest nim jednak umiejętność korzystania z komputera i oprogramowania. Dlatego tak istotna jest rola edukacji i walki z cyfrowym wykluczeniem.
czytaj więcej »

Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Niewolnictwo jako pojęcie historyczne? Nic bardziej mylnego! Współcześnie po Ziemi chodzi nawet 40 milionów niewolników. Praca przymusowa, wyzysk seksualny, zmuszanie do kradzieży, żebractwa czy wyłudzania świadczeń socjalnych i kredytów, przymusowe małżeństwa i handel organami – to nie wszystkie formy niewolnictwa XXI wieku.
czytaj więcej »

Raport - Legislacja bez dialogu

Obywatelskie Forum Legislacji przedstawiło raport dotyczący jakości procesu legislacyjnego, przygotowany na podstawie obserwacji prowadzonej od 16 listopada 2017 do 15 maja 2018 roku. od 16 listopada 2017 do 15 maja 2018 roku. Największe zaniepokojenie ekspertów budzi nieprzywiązywanie wagi do rzetelnego konsultowania pomysłów legislacyjnych.
czytaj więcej »

Nowoczesne technologie w życiu człowieka

Internet Rzeczy wdarł się do życia człowieka, gdy nawet nie zdawaliśmy sobie do końca sprawy z jego istnienia. Opaski na nadgarstku z sensorami pomagają nam w ćwiczeniach, a dzięki płatnościom zbliżeniowym na komórce coraz rzadziej nosimy ze sobą portfele. Nie działa on jednak tylko i wyłącznie dla naszej wygody – technologia ta zmienia świat na lepsze, a nawet pozwala ratować życia.
czytaj więcej »

Najbardziej obywatelskie miasta!

Podczas konferencji „Europolis. Miasta obywatelskie” został zaprezentowany raport na temat miast obywatelskich, zawierający ranking 66 polskich miast na prawach powiatu.W rankingu uwzględniono m.in. czynniki takie jak zaangażowanie mieszkańców w życie publiczne, postawy obywatelskie, otwartość instytucji publicznych na potrzeby obywateli.
czytaj więcej »

Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska!

Oświadczenie 28 organizacji: Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska! Jako przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego wyrażamy stanowczy protest przeciwko przygotowywanym zmianom w ustawach o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Protestujemy również przeciwko sposobowi prac nad tymi propozycjami. Reprezentujemy bardzo różne środowiska, ale łączy nas sprzeciw wobec nadużywania władzy przez obecną większość parlamentarną, która nie mając mandatu do zmiany Konstytucji próbuje dokonać tego za pomocą zwykłych ustaw.
czytaj więcej »
Wyświetl starsze

Media społecznościowe:

Polecam: