Najbardziej obywatelskie miasta!

Podczas konferencji „Europolis. Miasta obywatelskie” został zaprezentowany raport na temat miast obywatelskich, zawierający ranking 66 polskich miast na prawach powiatu.W rankingu uwzględniono m.in. czynniki takie jak zaangażowanie mieszkańców w życie publiczne, postawy obywatelskie, otwartość instytucji publicznych na potrzeby obywateli.

Czwarta edycja raportu została poświęcona rozpowszechnieniu postaw obywatelskich (i to zarówno wśród mieszkańców, jak i przedstawicieli władz lokalnych). W rankingu uwzględnione zostały czynniki, takie jak m.in. zaangażowanie mieszkańców w życie publiczne, aktywność wyborcza, rozpowszechnienie postaw obywatelskich, otwartość instytucji publicznych na potrzeby obywateli.

Z raportu „Europolis. Miasta obywatelskie” dowiadujemy się m.in., kto i dlaczego jest największym nieobecnym w pierwszej połowie rankingu, gdzie najwięcej, a gdzie najmniej przedstawicieli lokalnych komitetów wyborczych zasiada w radach miejskich, czy przynależność do organizacji religijnych wpływa na zaangażowanie w życie publiczne i czy wielkość budżetu obywatelskiego jest powiązana z liczbą odbywanych konsultacji społecznych.

Media społecznościowe:

Polecam: