ŁĄCZY NAS PRZYSZŁOŚĆ - Lewica ogłasza swoje hasło wyborcze

Nasze marzenie jest opisane za pomocą naszego hasła: Łączy nas przyszłość – ogłosili liderzy Lewicy podczas konferencji prasowej w Warszawie, jednocześnie zapraszając Polki i Polaków do podpisywania list poparcia dla lewicowego komitetu wyborczego. Otworzyliśmy nowy rozdział w historii lewicy. Rozdział, który napiszemy razem, międzypokoleniowo, pomimo różnic w sympatiach partyjnych, ale połączeni wspólnym mianownikiem, którym jest przyszłość Polski.

Robert Biedroń podczas konferencji prasowej powiedział:

Lewicy udało się coś na co czekały Polki i Polacy od dłuższego czasu: na połączenie się, współpracę i dialog. Lewica zawsze była silna, kiedy szła zjednoczona, a przegrywała, kiedy szła do wyborów podzielona. Tą złą passę przerwaliśmy kilka tygodni temu, kiedy stanęliśmy obok siebie i otworzyliśmy nowy rozdział w historii lewicy. Rozdział, który napiszemy razem, międzypokoleniowo, pomimo rożnic w sympatiach partyjnych, ale połączeni wspólnym mianownikiem, którym jest przyszłość Polski.

Dzisiaj nie tylko ogłaszamy rozpoczęcie oficjalnej zbiórki podpisów pod rejestracją naszego lewicowego komitetu wyborczego, ale również po to, aby ogłosić nasze hasło wyborcze. Hasło wyborcze, które poprowadzi nas do wyborów jest symboliczne, ponieważ oddaje to co udało nam się uzyskać: połączenie ponad podziałami, to wspólny mianownik oparty na dyskusji o przyszłości Polski. Wiemy jak było - nie było najlepiej. Wiemy jak jest - nie jest najlepiej. Wciąż wiele spraw wymaga naprawy, a Polska wciąż wymaga remontu. Polska potrzebuje dyskusji o tym, jak lepiej zorganizować nasze państwo w kontekście gospodarczym, społecznym; w kontekście wyrównywania szans. Wielu ludzi nie stać na to, aby wynająć mieszkanie. Wielu ludzi nie stać na to, aby zrealizować receptę. Wielu ludzi nie stać na to, aby godnie żyć. Dlatego chcemy zaprosić Polki i Polaków do napisania wspólnego marzenia o Polsce. Nasze marzenia, naszą propozycję programową przedstawimy już jutro na konwencji programowej. Nasze marzenie jest opisane za pomocą naszego hasła: Łączy nas przyszłość.

Źródło:www.lewica2019.pl

Media społecznościowe:

Polecam: