Żądamy informacji o działaniach służb w sprawie Prezesa NIK!

Pomimo deklaracji polityków PiS, na czele jednej z najważniejszych instytucji państwa pozostaje potencjalny przestępca. Widać wyraźnie, że państwo pod rządami PiS-u jest w sprawie Mariana Banasia bezsilne.Składamy wniosek o włączenie do harmonogramu najbliższego posiedzenia Sejmu informacji premiera w sprawie “Afery Banasia”. Żądamy informacji o działaniach służb oraz wyjaśnienia, dlaczego na jedno z najwyższych stanowisk w państwie wybrano osobę z tak niejasnymi powiązaniami i nieudokumentowanym majątkiem. Wszystko na to wskazuje, iż miejsce dla pana Banasia jest bardziej w więzieniu, a nie w gabinecie prezesa NIK. Nasz wniosek do premiera złożymy w najbliższą środę, na posiedzeniu Konwentu Seniorów. Mamy nadzieję, iż pani marszałek Elżbieta Witek się do niego przychyli, a pan premier Mateusz Morawiecki nie będzie uciekał od odpowiedzialności, a cała sprawa zakończy się odwołaniem pana prezesa Mariana Banasia.

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział: 

Pomimo deklaracji polityków PiS, na czele jednej z najważniejszych instytucji państwa, pozostaje potencjalny przestępca. Widać wyraźnie, że państwo pod rządami PiS-u jest w sprawie Mariana Banasia bezsilne. Lewica nie zgadza się na taki stan rzeczy. Składamy wniosek, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu premier Morawiecki poinformował, jak realizowane były uprawnienia państwa w sprawie Mariana Banasia. Jak sprawdzano tę postać? Jak reagowały właściwe służby. Jak było możliwe, aby osoba, która obecnie występuje w charakterze osoby podejrzanej, mogła tak wysoko awansować? Złożyliśmy również wniosek o upublicznienie raportu CBA w sprawie Mariana Banasia, do tej chwili ani służby, ani koordynator ds. służb specjalnych pan Mariusz Kamiński nie odpowiedzieli. Od kilku tygodni pada pytanie: jak odwołać pana Mariana Banasia - nikt nie pyta: jak mógł zostać powołany. Jak w tej sprawie pracowały służby? Jakie jest stanowisko koordynatora służb specjalnych? Dlaczego przez rok nie sprawdzono oświadczeń majątkowych, chociaż przez rok domagali się tego posłowie oraz media.  

Wszystko na to wskazuje, iż miejsce dla pana Banasia jest bardziej w więzieniu, a nie w gabinecie prezesa NIK. Nasz wniosek do premiera złożymy w najbliższą środę, na posiedzeniu Konwentu Seniorów. Mamy nadzieję, iż pani marszałek Elżbieta Witek się do niego przychyli, a pan premier Mateusz Morawiecki nie będzie uciekał od odpowiedzialności. A cała sprawa zakończy się odwołaniem pana prezesa Mariana Banasia.  


Media społecznościowe:

Polecam: