PROTEST PRZECIWKO USTAWIE REPRESYJNEJ WOBEC SĘDZIÓW

Przegłosowane przez obóz rządzący ustawy dewastujące system sprawiedliwości rażąco naruszają Konstytucję i podstawowe europejskie standardy państwa prawnego. Wprowadzone w życie rozwiązania dotyczące ustroju sądów i statusu sędziów wymagają natychmiastowej zmiany. Godzą one bowiem w fundamentalne wartości nowoczesnego, demokratycznego państwa, jakie stanowią niezawisłość sędziów i niezależność sądów.

PiS nie przyspieszył pracy sądów, ale za to rozpętał nagonkę na sędziów. Sędziów, którzy nie chcą milczeć w sprawie niszczenia praworządności w Polsce.

Projekt PiS-u dotyczący zmiany ustawy o ustroju sądów powszechnych jest skandaliczny i powinien być odrzucony w całości, za czym będzie głosować Lewica. Władza sądownicza musi być niezawisła, poprzez ten projekt PiS niszczy demokrację. Dzisiaj Lewica w całym kraju uczestniczy w protestach w obronie niezawisłości sędziów. 

Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej powiedział: 

PiS w sposób bezprecedensowy chce zmieniać ustrój sprawiedliwości oraz kneblować polskich sędziów oraz doprowadzić do sytuacji, w której to prokuratorzy podlegli Zbigniewowi Ziobrze będą nominowali sędziów i decydowali o rozstrzygnięciach w wielu sprawach. Nie ma na to naszej zgody i nie możemy się temu przyglądać bez emocji. Dzisiaj przedstawiciele Lewicy będą we wszystkich 130 miejscach, w których odbywać się będą protesty. Będziemy w sposób legalny pokazywać, iż jesteśmy po dobrej stronie, aby pokazywać, iż chcemy bronić niezawisłych sądów i odpowiedzialności sędziów. Kneblowanie sędziów przez PiS, zostanie kiedyś ukarane. Reformy sprawiedliwości, rozpoczynając od KRS, przez Sąd Najwyższy, a dzisiaj poprzez ubezwłasnowolnienie sędziów, mają prowadzić do państwa autorytarnego. Ze strony Lewicy na takie działania nigdy nie będzie zgody. 

Media społecznościowe:

Polecam: