Moim zdaniem, czyli blog Krzysztofa Gawkowskiego:

Prawo wyborczy czy wyborczy bubel...

Długo oczekiwany projekt zmian prawa wyborczego i innych ustaw około samorządowych nareszcie ujrzał światło dzienne i już na wstępie wydaje się być w dużej mierze nieprzygotowany. Wydając ostateczny werdykt warto jednak uważnie wczytać się w proponowane zmiany, gdyż oprócz elementów w jawny sposób naruszających zasady demokratycznego państwa prawa są też propozycje warte głębszej refleksji, a nawet poparcia.
czytaj więcej »

Popełniać błędy jest rzeczą ludzką.

Zdarza się, że organizacje pozarządowe nie dotrzymują terminu składania sprawozdań finansowych do urzędu skarbowego. Co można zrobić, jeśli termin na złożenie sprawozdania finansowego do US minął?
czytaj więcej »

Atak na Wolnośc!

Po raz kolejny Europa i jej wartości zostały zaatakowane w brutalnych atakach terrorystycznych. Jest to czas pełen żalu, rozterek i trudnej próby. W tym krótkim wpisie chciałbym złożyć rodzinom ofiar zamachów terrorystycznych w Brukseli kondolencje i przekazać słowa pełnego wsparcia. Mam również nadzieję, że ten tragiczny w swoich skutkach zamach nie rozpęta kolejnej fali nienawiści, a wszyscy winni haniebnych ataków zostaną ukarani.
czytaj więcej »

Dziękuje i wybieram przyszłość!

Wybory policzone i czas powiedzieć „dziękuję” za wszystkie głosy oddane na Zjednoczoną Lewicę. Projekt, którego liderką jest Barbara Nowacka poparło ponad milion sto tysięcy osób. Zagłosowały one na Polskę otwartą, sprawiedliwą i nowoczesną. Polskę lepszej zmiany! Zabrakło niewiele, ale jednak zabrakło i czas na szybką diagnozę oraz oczekiwane zmiany.
czytaj więcej »

Zjednoczeni we wspólnym celu!

Od wielu miesięcy słyszałem od wyborców lewicy: zróbcie coś, zmieńcie cos, chcemy kogoś nowego. Barbara Nowacka jest zmianą, na którą czekaliście. Uosabia to co najlepsze w lewicowej tradycji. Niektórzy mówią, że nie była jeszcze posłanką. Nie była bo w tym czasie pracowała u podstaw. Robiła dobrą robotę w organizacjach pozarządowych, kobiecych, wcześniej młodzieżowych. Pracowała wśród ludzi i dla ludzi. Nie dla pieniędzy. Dla idei. Barbara Nowacka jest przede wszystkim typem ideowca. Polityka składa się z dwóch filarów: interesów i wartości. Interes wielkich grup społecznych jest ważny. Ale lewica nie może zapominać o swoich wartościach. Dla Barbary Nowackiej zawsze najważniejsze były lewicowe wartości: wolność, równość, sprawiedliwość społeczna. I ich praktyczna realizacja: walka o godność każdego człowieka.
czytaj więcej »

BKW czyli bydgoska kampania wyborcza w pigułce!

Za nami ponad miesiąc parlamentarnej kampanii wyborczej i czas na pierwsze podsumowania lub może bardziej opis tego co się udało, odbyło i co było solą ostatnich trzydziestu dni. Obecnym wpisem na stronie internetowej inauguruje cykl komentarzy, w których opisywał będę w każdym z pozostałych tygodni kampanii, wszystkie wydarzenia związane ze zbliżającymi się wyborami oraz moją aktywność w Bydgoszczy i innych powiatach okręgu wyborczego nr 4.
czytaj więcej »

Uchodźcy u bram!

Europa stanęła wobec widma poważnego kryzysu. Lata nieodpowiedzialnej polityki na Bliskim Wschodzie doprowadziły do powstania tzw. Państwa Islamskiego, przed którego jarzmem uciekają tysiące mieszkańców regionu. Musimy odróżnić migrantów zarobkowych od uchodźców uciekających przed wojną i prześladowaniami politycznymi. Polacy – ofiary prześladowań i wojny – byli wiele razy w historii przyjmowane przez państwa trzecie. Dlatego Polska powinna być otwarta dla ofiar wojny i prześladowań.
czytaj więcej »
Wyświetl starsze

Media społecznościowe:

Polecam: