Uchodźcy u bram!

W zeszłym tygodniu miała miejsce rocznica wybuchu II wojny światowej. Czytając komentarze polskich internautów można odnieść wrażenie, że jedynym państwem gdzie wygrała III Rzesza jest Polska. Fala nienawiści do imigrantów jest ogromna. Zupełnie niewspółmierna do niedogodności powodowanych migracjami, które dla Polaków są obecnieżadne.

 

Polacy również powinni bać się antyimigranckich nastrojów na Zachodzie. Musimy pamiętać, że w programach antyimigranckich partii na Zachodzie są drudzy w kolejce po migrantach Afryki i Arabach. Gdy Brytyjska Partia Narodowa, czy Front Narodowy pozbędą się Afrykańczyków i Arabów kolej przyjdzie na Polaków. Miejmy to z tyłu głowy, gdy słuchamy zachodnioeuropejskich nacjonalistów.

 

Polska przyjmując uchodźców powinna kierować się kryterium bezpieczeństwa państwa. Przyjmując imigrantów zarobkowych powinniśmy kierować się sytuacją na polskim rynku pracy i kwalifikacjami zawodowymi osób chcących zamieszkać w Polsce. Taką politykę prowadzi większość państw Europy Zachodniej.

 

W sprawie imigracji nie możemy być naiwni ale nie możemy mieć też serca z kamienia.


Media społecznościowe:

Polecam: