Nowy, lepszy rok!

Nowy, 2019 rok miał przynieść w polityce nowe nadzieje i być szansą na odnowę polskiej debaty publicznej. Rozpoczął się niestety tragicznie, a śmierć Prezydenta Pawła Adamowicza już na zawsze pozostanie głęboką raną w narodowej tożsamości.

Dramatyczne wydarzenia z Gdańska zmuszają do refleksji jaki ma być 2019 rok i jak będziemy go wspominali. Obserwując scenę polityczną nie tylko polską, ale i międzynarodowa można mieć spore wątpliwości czy powinniśmy liczyć na czasy spokojne i szczęśliwe. Świat będzie musiał zmierzyć się zarówno z islamskim terroryzmem, jak i z rosnącym zainteresowaniem populizmem i autorytaryzmem, Europa poradzić sobie z falami protestów, a Polska w obliczu wyborów parlamentarnych i europarlamentach z kolejną odsłoną wojny polsko – polskiej. Wszystko to wygląda nie najlepiej. Jednak to, jaka będzie przyszłość, zależy tylko od nas.

Myśląc o politycznych nadziejach na 2019 rok jestem przekonany, że świat musi podjąć działania, aby poradzić sobie z negocjacjami pokojowymi, naprawą gospodarki, procesami globalizacyjnymi, zmianami klimatu i zapewnieniem bezpieczeństwa społeczeństwu. W Europie nie wolno pozostawiać uchodźców bez pomocy i wsparcia, a na świecie zrobić wszystko aby głód i wojny, przestały być głównymi newsami telewizji informacyjnych.

Na polską scenę polityczną wkracza nowy ruch społeczny, zainicjowany przez Roberta Biedronia. Odpowiedzialność, zaangażowanie i przede wszystkim determinacja jaka towarzyszy tysiącom ludzi, którzy tworzą ten projekt polityczny, jest niespotykana. Rozmawiając na spotkaniach w całej Polsce, czuć oczekiwanie nowej jakości w polityce. Mam wewnętrzne poczucie, że to się uda. Robert zakończy trwającą w debacie publicznej awanturę i postawi na przestrzeganie demokratycznych standardów oraz zaprezentuje pozytywny program wyborczy.

Mam głęboką wiarę, że pomimo smutnego początku, rok 2019 może być wspominany jako czas regeneracji życia publicznego. Rok pozytywnej zmiany i czas wykorzystanych szans. Warto o to powalczyć! Dla Polski!  

Media społecznościowe:

Polecam: