Kilka słów o mnie:

Nazywam się Krzysztof Gawkowski i mam 35 lat. Z wykształcenia jestem doktorem nauk humanistycznych i specjalizuje się w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem państwa oraz administracją na szczeblu samorządowym.


Działalność społeczną rozpocząłem wiele lat temu od pracy w samorządzie studenckim Uniwersytetu Warszawskiego. W 2002 roku mieszkańcy Wołomina wybrali mnie do Rady Miejskiej. Po czterech latach aktywnej pracy w wyborach samorządowych otrzymałem ponad dwa razy więcej głosów i ponownie objąłem mandat radnego. W latach 2010-2014 pełniłem mandat Radego Sejmiku Wojewódzkiego na Mazowszu, uzyskując blisko 11 tys. głosów poparcia.


W pierwszych latach swojej działalności publicznej skoncentrowałem się na pracy z młodzieżą, pomocy społecznej oraz ochronie środowiska. Dzięki mojej inicjatywie powstała Młodzieżowa Rada Miasta w Wołominie, gdzie młodzi ludzie po raz pierwszy dostali szansę  uczenia  się  samorządności i uczestniczenia w rozwoju miasta. Organizowałem liczne konkursy i turnieje dla młodzieży oraz zainicjowałem akcję wakacyjnego sprzątania lasów.

Ostatni okres mojej pracy skupił się na kilku dużych projektach, mających wpływ na życie codzienne obywateli. Przede wszystkim udało się mi powołać do życia Instytut Profilaktyki Społecznej, który zajmuje się walką z ubóstwem. Obecnie zajmuje się rozbudową Centrum Monitoringu Obietnic Wyborczych, gdzie w aktywny sposób sprawdzamy jak samorządowcy realizują swoje obietnice złożone podczas kampanii wyborczej.


Szansę Polski i młodego pokolenia zawsze widziałem w członkostwie w Unii Europejskiej. Aktywnie wspierając inicjatywę wejścia naszego kraju do UE, prowadziłem szereg akcji informujących i propagujących ideę Wspólnej Europy. Od wielu miesięcy współpracuję z Komisją Europejską w ramach europejskiej kampanii dotyczącej przeciwdziałania narkomanii.


Obecnie pełnię funkcję Wiceprzewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W swojej pracy wspieram również działalność Stowarzyszenia Federacji Młodych Socjaldemokratów, którego przez wiele lat byłem członkiem.


Moją wielką pasją jest sport, a od wielu lat interesuje się również historią i fotografią. Bardzo ważne jest dla mnie, w jakim kraju żyję i w jakim kraju dorastać będą nasze dzieci. Mam zapał i wiarę, że Polska może być krajem lepszym, bogatszym, a Polacy mogą być szczęśliwym społeczeństwem. Zapraszam do częstych odwiedzin mojej internetowej wizytówki i zapoznawania się z najnowszymi informacjami związanymi z polityką i pracą społeczną.

Media społecznościowe:

Polecam: